Kurumsal

Şirket Profili

 

“İmalat Alanında Uzmanlık” 

 

 

PROKON İmalat ve Montaj A.Ş., PROKON – EKON Şirketler Grubunun imalat koludur. Grubun temelleri, şu anda Türkiye’de mühendislik ve dizayn alanında hizmet veren en büyük şirketlerden biri olan PROKON Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş’nin 1974 yılında inşaat mühendisi, Sn.Hasan Özdemir ve Sn.İsmail Salıcı tarafından kurulmasıyla atılmıştır.  

 

PROKON – EKON Şirketler Grubunun sektöre hizmet vermeye başlamasından bu yana kurucuları kaliteye, mükemmelliğe, sürekli iyileşmeye ve müşterilerin beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye büyük önem vermiştir ve tüm bunlar Grubun öz değerleri olarak önemini korumuştur. Oldukça tecrübeli profesyonellerden ve uzman mühendislerden oluşan ekibi müşteriler için sürekli olarak yenilikler getirmekte ve yeni teknolojik gelişmeleri kullanmaktadır. Bu felsefe ile Grup istikrarlı bir şekilde büyümüş ve yıllık 18,000 ton çelik konstrüksiyon üretim kapasitesine sahip, ağır sanayi için özel mekanik ekipman üretebilen uluslararası standartta bir üretim tesisi olan PROKON İmalat ve Montaj A.Ş. dahil olmak üzere entegre yapısına beş şirketi daha dahil etmiştir.    

 

PROKON – EKON Şirketler Grubu yurtiçi ve yurtdışındaki projelerini gerçekleştirmek amacıyla Avrupa, Japonya ve ABD’de çok sayıda özel teknoloji tedarikçisi ile işbirliği yapmış ve çok sayıda büyük, karmaşık ve zorlu projeyi başarıyla tamamlamıştır. 

 

40 yıldan fazla tecrübesi ile PROKON – EKON Şirketler Grubu Entegre Endüstri Tesisleri, Altyapı ve Üstyapı İşleri ile İmalat ve Montaj İşleri için özellikle aşağıdaki alanlarda Anahtar Teslimi EPC (Mühendislik, Tedarik ve Yapım) Hizmeti sunmaktadır:

 

  • Enerji Üretimi
  • Çimento Fabrikaları
  • Şeker Fabrikaları ve
  • Demir & Çelik Tesisleri

Grup ayrıca Havaalanı & Askeri Tesislerin, Endüstriyel Binaların, Otel ve Turizm Komplekslerinin, Eğitim Binalarının, Spor Komplekslerinin ve Konutların yapımı konusunda da geniş bir tecrübeye sahiptir.   

 

PROKON İmalat ve Montaj A.Ş, müşterilerine fizibilite aşamasından işletmeye kadar proje döngüsü boyunca garantili performans ile kaliteli ve kusursuz imalat sunmak için Grup içerisindeki şirketlerini ve ihtiyaçları doğrultusunda uzman teknoloji ve hizmet tedarikçilerini bir araya getirmektedir.

 

Bugün PROKON İmalat her zaman olduğu gibi imalat işlerinde mükemmelliğe öncelik vermekte ve müşterilerinin vizyonunu gerçekleştirmeye devam etmektedir.