Kurumsal

Kurucularımızın Mesajı

PROKON İmalat ve Montaj A.Ş. 1987 yılında endüstriyel sektörde faaliyet gösteren PROKON-EKON Şirketler Grubu bünyesinde kurulmuş olup, altyapı inşaat işleri ve endüstriyel tesisler sahalarında imalat hizmetleri vermektedir. 

 

2005 yılında 165 dönüm arazi üzerine kurulu, 17,000 m2 kapalı fabrika alanı, 20,000 m2 açık imalat sahası, stok sahaları, sosyal, idari ve yardımcı tesislerden oluşan imalat kompleksini bünyesine katarak imalat sektöründeki faaliyetlerini genişletmiştir. 

 

Bugün, sahip olduğu üretim imkanları ve PROKON Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş.'nin mühendislik konularındaki teknik desteği ile PROKON İmalat ve Montaj A.Ş., Türkiye'nin sektördeki önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. 

30 yılı aşkın bilgi birikimi, tecrübesi ve nitelikli kadrosu ile sadece kendi fabrikasında yıllık 18,000 ton çelik konstrüksiyon ve teknolojik imalat üretim kapasitesine sahip olan PROKON İmalat ve Montaj A.Ş., üretimin her aşamasında Kalite Kontrol Sistemlerini etkin bir şekilde uygulamakta ve müşterilerine, kaliteli ve zamanında üretimler sunmaktadır. 

 

İmalat aktivitelerine ek olarak, endüstriyel sektördeki tecrübeleri doğrultusunda anahtar teslimi bazında tesis inşa edebilme gücü ile özellikle Gaz Depolama Tesisleri (Wiggins ve MAN tipi Gaz Depoları) kurulmasında Türkiye'nin önde gelen şirketi konumunda bulunmakta olup, demir ve çelik sektöründe yüksek fırın ve çelikhane gazı depolama tesisini gerçekleştiren ilk Türk firmasıdır. 

Faaliyetlerinde müşteri memnuniyetini, yapmış olduğu iş ile gurur duyabilmeyi ana ilke edinen, eksiksiz kalite anlayışını vazgeçilmez bir unsur olarak kabul eden, PROKON İmalat ve Montaj A.Ş., ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, BS-OHSAS 18001:2007, DIN 18800-7 Class E, DIN EN ISO 3834-2 ve EN1090-2 EXC4 FPC Welding Certificate kalite belgelerine sahiptir. 

Ayrıca, Prokon İmalat ve Montaj A.Ş.'nin İmalat Fabrikası 7 Mayıs 2009 tarihinden itibaren ASME (American Society of Mechanical Engineers) tarafından “U” ve “S” damgaları ile Kazan ve Basınçlı Kap imal etmek üzere yetkilendirilmiştir. 

Zaman içerisinde kazanılan tecrübe ve Avrupa'nın endüstriyel sektörde önde gelen firmaları ile yapmış olduğu işbirlikleri sonucunda İngiltere, İtalya, Almanya, Hindistan, Yemen ve Rusya gibi pek çok ülkedeki işveren ve ana yüklenicilere hizmet vermekte olup, faaliyetlerini uluslararası platformda genişletmeyi hedeflemektedir.

 

 

Hasan ÖZDEMİR

 

İsmail SALICI