Gizlilik Politikası

Tüm PROKON-EKON şirketler Grubunun (“Grup” ve Gruba yapılan atıf uygun olan şekilde üye şirketlerin tamamına ya da herhangi birine atıf anlamına gelir) internet siteleri için geçerli olan bu politikanın amacı sizinle ilgili olarak tuttuğumuz bilgi türünü tanımlamak ve bu bilgiyi ne amaçla kullandığımızı ve bu bağlamda haklarınızı açıklamaktır. Grup internet sitelerinden herhangi birini ziyaret ederek Gizlilik Politikasında tanımlanan uygulamaları kabul etmektesiniz.  

 

Topladığımız Bilgiler ve Neden Topluyoruz

 

Genel olarak herhangi bir Grup internet sitesine kendiniz hakkında herhangi bir kişisel bilgiyi ifşa etmeden erişebilirsiniz. Ancak size daha iyi ve/veya kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet sunabilmemiz için belirli Grup internet siteleri sizden aşağıdaki bilgi türlerinden birini ya da her ikisini toplayabilir: Kimliğinizi Belirlemek için Kullanılan Bilgiler ve Kimliğinizi Belirlemek için Kullanılmayan Bilgiler.

 

Kimliğinizi Belirlemek için Kullanılan Bilgiler kim olduğunuza dair detayları bilmemize imkân tanıyan bilgileri ifade etmektedir. Kişisel bilgiler, bir mal ya da hizmet sipariş ettiğinizde, hesap oluşturduğunuzda, iş başvurusu yaptığınızda ve bize geri bildirimde bulunduğunuzda talep edilmektedir. Örneğin bu bilgiler adınızı, adresinizi (hem fatura hem de kayıtlı adresiniz), e-posta adresinizi, endüstri ve ürün detaylarını, özgeçmişinizde sunulan bilgileri, kullanıcı kimliği ve şifrelerini, kredi kartı ve diğer ödeme bilgilerini kapsayabilir. Bu türden bilgiler sizinle yapmış ya da yapmakta olduğumuz iş nedeniyle ya da işimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almanın ilginizi çekeceğinize inandığımız ya da iş başvurusu yapmış olduğunuz için veritabanlarımızda tutuluyor olabilir. Bu bize sizinle olan ilişkimizi daha etkili bir şekilde yönetme, internet sitelerimizi ve size sunmakta olduğumuz hizmetleri iyileştirme ve size gönderebileceğimiz ilginizi çekecek şeyleri belirleme imkanı vermektedir.

 

Online olarak toplanan ya da sunulan kimliğinizi belirlemek için kullanılan bilgiler ürün kaydı, çağrı merkezleri ya da ticari fuarlar ya da seminerler gibi diğer kaynaklar aracılığıyla sunmuş olduğunuz bilgiler ile birleştirilebilir ve bu türden bilgiler Gizlilik İlkemiz uyarınca kullanılacaktır.

  

Kimliğinizi Belirlemek için Kullanılmayan Bilgiler istatistiksel özellikte olup yalnızca belirli bir kişi ya da kuruluşu tanımlamayan ve Grup internet sitelerini nasıl ziyaret ettiğinize bağlı olan bilgileri ifade etmektedir. Bu bilgiler internete eriştiğiniz etki alanını (domain), Grup internet sitesine eriştiğiniz tarih ve saati ve Grup internet sitelerinden herhangi birine doğrudan bağlandığınız internet sitesinin adresini içerebilir. Bu bilgiler Grup internet sitelerini kullanıcılar açısından daha kullanışlı ve ilgi çekici hale getirmek için kullanılmaktadır. 

 

Ayrıca bakınız Çerez Kullanım İlkesi.

 

Bilgi paylaşımı

 

Bilgilerinize saygı duyuyoruz ve size ait bilgileri başkalarına satmakla ilgilenmiyoruz. Kimliğinizi belirlemek için kullanılan bilgileri aşağıda belirlenen şekilde paylaşmaktayız:

 

  1. Tarafımıza sunulan ya da tarafımızca toplanan kişisel veriler; veri birleştirme, depolama ve/veya müşteri bilgileri yönetimi amacıyla Grup şirketlerine ve ülke geneline aktarılabilir.
  2. Grup şirketleri ya da bunlardan herhangi biri adına belirli işlevleri yerine getiren, örneğin; müşteri listelerinden tekrarlayan bilgileri çıkarma, verileri analiz etme ve kredi kartı ödemelerini işleme vb., üçüncü taraflara ve altyüklenicilere aktarım yoluyla. Bu taraflar yalnızca işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere erişime sahiptir ve bu bilgileri herhangi bir diğer amaç için kullanamazlar.
  3. Grubun takdiri doğrultusunda herhangi bir nedenle, herhangi bir yasa ya da yönetmeliğe, resmi ya da yasal bir talebe, bunlarla sınırlı olmamak üzere, uymak için bu şekilde davranmanın makul ya da gerekli olduğuna inanmamız halinde, Kullanım Koşullarımızı ya da diğer koşul ve şartları ihlal ediyor olabilecek kişilerin kimliklerini belirlemek, bu kişilerle iletişime geçmek ya da bu kişilere karşı yasal işlem başlatmak için gerekli olabilecek bilgileri ifşa etmek.   

Bilgilerin korunması

 

Yetkisiz erişimi önlemek için bize vermiş olduğunuz ya da topladığımız bilgilerin saklanması ve ifşa edilmesi için yürürlükte olan güvenlik prosedürlerini uygulamaktayız.  Ancak Grup internet siteleri, Grubun kontrol etmediği ve Grubun güvenlik uygulamalarından ya da içeriğinden sorumlu olmadığı diğer internet sitelerine bağlantılar içermektedir. 

 

Haklarınız

 

Aşağıda verilen bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçerek tarafımıza sunmuş olduğunuz bilgilerdeki yanlışlıkları düzeltmemizi talep edebilirsiniz.  Grubumuz ürün ve hizmetlerimizi tamamlayan çeşitli bilgileri alma seçeneğini sunmaktadır. Belirli ürün ve hizmetlere özgü bilgileri ve yeni ürün bilgisi, özel teklifler ya da piyasa araştırmasına katılım daveti gibi diğer iletişim mesajlarını almak için üye olabilir ve üyeliğinizi kaldırabilirsiniz. Tercihlerinize saygı göstermek için elimizden geleni yapacağız.

 

Değişiklikler

 

Grup Gizlilik Politikamızdaki değişiklikler bu dokümanda ve/veya Grup internet sitelerinde güncellenecektir.

 

Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz

 

Gizlilik İlkemize ilişkin sorularınızı ve yorumlarınızı memnuniyetle karşılamaktayız. İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

 

PROKON GENEL MERKEZİ

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:420 06980 Kazan - Ankara / Türkiye

T : +90.312.287 26 43 (10 hat)

F: +90.312.286 69 47

E: info@prokon.com.tr